magazin
Az, hogy Wang Bing új trilógián dolgozik, olyan jelentőségű esemény, hogy a sorozat első darabja, a Youth (Spring) a dokumentumfilmeket rendre…
továbbhír
Nestler országokon, diktatúratípusokon, kizsákmányolási formákon átívelő elemzéseit internacionalizmusa tartja össze. Nagy hatást gyakorolt rá a…
továbbmagazin
Nem halok meg – reménykedik a budapesti rákbeteg galériatulajdonos, nem tűnünk el – szól az ukrajnai fiatalok dacos segélykiáltása a háború…
továbbmagazin
Az idei Verzió Filmfesztivál magyar versenyprogramját erősítő Keltető alapvetően egy ökofilm, azonban a főszereplőnek, Mariannak hála jóval többről…
továbbhír
Koncertek a Toldi moziban, improvizáció Sinéad O'Connorra, plakátkiállítás, virtuális valóság projektek és ingyenes vetítések is várják az…
továbbhír
A Verzió Dokumentumfilm Fesztivál elmúlt 20 évében a magyar filmek mindig is kiemelt helyet foglaltak el. A Magyar versenyprogramban idén hét friss…
továbbhír
Idén 20. alkalommal kerül megrendezésre a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál. November 22-29. között megújult logóval, az idei…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié